نوبخت

جوان بخت، پیروز بخت

جنسیت اسم نوبخت

پسر

نوبخت به انگلیسی

now bakht

تعداد نوبخت ها در ایران

1,398

تلفظ نوبخت به فارسی

نوبَخت

ریشه اسم نوبخت

فارسی

تلفظ نوبخت به انگلیسی

/no(w) bakht/

رنگ اسم نوبخت

قرمز

ابجد اسم نوبخت

1058

ابجد وسیط اسم نوبخت

14

ابجد صغیر اسم نوبخت

23

درباره نام نوبخت

نوبخت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نوبخت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نوبخت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,398 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نوبخت

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نوبخت و معنی اسم نوبخت

ریشه اسم نوبخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم نوبخت فارسی می باشد و تلفظ نوبخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نوبَخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /no(w) bakht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نوبخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نوبخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نوبخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نوبخت در لغت نامه دهخدا:
نام منجم معروف ایرانی است که در قرن دوم هجری می زیسته است و گویند نسبت خود را به گیو پسر گودرز پهلوان ایرانی می رسانده و نوبختیان یا آل نوبخت از فرزندان او هستند.

معنی اسم نوبخت در ثبت احوال

۱- (= جوان بخت) ۲- (اَعلام) ۱) از نام‌هاي دوران ساساني؛ ۲) نوبخت اهوازي نام ستاره شناس و مهندس نامور ايراني در دربار منصور خلیفه‌ي عباسی، که در طراحی و نظارت بر ساختمان شهر بغداد شرکت داشت.
او دو كتاب رياضي را از زمان پهلوي به عربي برگردانيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نوبخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نوبخت عدد " 1058 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نوبخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نوبخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نوبخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نوبخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای تأثیر خوب، خجسته، مبارک، فرخنده، يكی از هفت دستگاه موسيقی ايرانی

بزرگوار، عظمت، بزرگی

پناه دین

ماهی که چون گل یاس است، یاسی که چون ماه است، (به مجاز) زیباروی و با طراوت

حمایت کننده، پشتیبان، نگهبان

حليم و بردبار

مانند ماه، دختر زیبا رو

جستجو، بررسي و تحقيق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید