نفیسه زهرا

ترکیب دو اسم نفیسه و زهرا (گران مایه و درخشنده روی)

جنسیت اسم نفیسه زهرا

دختر

نفیسه زهرا به انگلیسی

nafiseh-zahra

تعداد نفیسه زهرا ها در ایران

585

تلفظ نفیسه زهرا به فارسی

نفیسه زهرا

ریشه اسم نفیسه زهرا

عربی

تلفظ نفیسه زهرا به انگلیسی

/n.-zahrā/

رنگ اسم نفیسه زهرا

سبز

ابجد اسم نفیسه زهرا

418

ابجد وسیط اسم نفیسه زهرا

46

ابجد صغیر اسم نفیسه زهرا

40

درباره نام نفیسه زهرا

نفیسه زهرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نفیسه زهرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نفیسه زهرا که در انگلیسی به صورت nafiseh-zahra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 585 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نفیسه زهرا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نفیسه زهرا و معنی اسم نفیسه زهرا

ریشه اسم نفیسه زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نفیسه زهرا عربی می باشد و تلفظ نفیسه زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نفیسه زهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نفیسه زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نفیسه زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نفیسه زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم نفیسه و زهرا:
نفیسه: گران مایه، قیمتی، ارجمند، گرامی، دختر حسن ابن زید از خاندان گرامی امام حسن مجتبی(ع)
زهرا: روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س).

معنی اسم نفیسه زهرا در ثبت احوال

از نام های مرکب، نفیسه و زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نفیسه زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نفیسه زهرا عدد " 418 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 40 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نفیسه زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نفیسه زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نفیسه زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نفیسه زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

از واژه‌های قرآنی، ظرف ها

ترکیب دو اسم محمد و ایمان (ستوده و اعتقاد)

داستان، حکایت، روایت، سخني كه از پيامبر اسلام (ص) يا بزرگان دين نقل كنند، (به مجاز) عشق، سودا

قند، شکر

ترکیب دو اسم محمد و علی (ستوده و بلندمرتبه)

متین، خانم با وقار و با متانت

ترکیب دو اسم امیر و محمود (پادشاه و ستوده)

ستاره، نام نوعی گل زینتی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید