نصرالله

ترکیب دو اسم نصر و الله (یاری و خدا)

جنسیت اسم نصرالله

پسر

نصرالله به انگلیسی

nasrollah

تعداد نصرالله ها در ایران

187,659

تلفظ نصرالله به فارسی

نَصرُالله

ریشه اسم نصرالله

عربی

تلفظ نصرالله به انگلیسی

/nasrollāh/

رنگ اسم نصرالله

آبی

ابجد اسم نصرالله

406

ابجد وسیط اسم نصرالله

34

ابجد صغیر اسم نصرالله

19

درباره نام نصرالله

نصرالله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نصرالله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نصرالله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 187,659 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نصرالله

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نصرالله و معنی اسم نصرالله

ریشه اسم نصرالله

همانطور که گفتیم ریشه اسم نصرالله عربی می باشد و تلفظ نصرالله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَصرُالله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nasrollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نصرالله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نصرالله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نصرالله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم نصر و الله:
نصر: یاری کننده. یاری. عون. مظاهرت. نصرت. یاری گری. فتح. اعانت مظلوم. اعانت کردن و تقویت کردن کسی را در مقابل دشمنش. عطا کردن و روزی دادن کسی را. نام سوره ٔ صد و دهمین است از قرآن مجید.
الله: خدا.معنی اسم نصرالله در ثبت احوال

۱- ياري خداوند؛ ۲- (اَعلام) نصرالله منشی: [قرن۶ هجری] (= ابوالمعالی نصرالله ابن محمّد ابن عبدالحمید) نویسنده‌ي ایرانی، منشی و وزیر دربار غزنوی و مترجم کلیله و دمنه از عربی به فارسی، معروف به کلیله و دمنه بهرامشاهی.

حروف ابجد و طالع بینی نام نصرالله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نصرالله عدد " 406 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نصرالله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نصرالله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نصرالله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نصرالله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیبی از دو اسم محمد و قادر (ستوده و توانا)

ترکیب دو اسم محمد و ضیا (ستوده و فروغ)

سبز کبود، سبز چمنی، کبود

ترکیب دو اسم علی و اصغر (بلند مرتبه و کوچکتر)

گلِ ماه، (به مجاز) زيبارو

برآور، بپذیر، اجابت کن، از نام‌های خداوند

ترکیب دو اسم مهر و جهان (محبت و عالم)

گل شاد و خندان، شادان مثل گل، (به مجاز) زيبا و با طراوت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید