نصار

بسیار یاری رسان به دیگران

جنسیت اسم نصار

پسر

نصار به انگلیسی

nassar

تعداد نصار ها در ایران

891

تلفظ نصار به فارسی

نصّار

ریشه اسم نصار

عربی

تلفظ نصار به انگلیسی

/nassār/

رنگ اسم نصار

طلایی

ابجد اسم نصار

341

ابجد وسیط اسم نصار

17

ابجد صغیر اسم نصار

8

درباره نام نصار

نصار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نصار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نصار که در انگلیسی به صورت nassar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 891 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نصار

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نصار و معنی اسم نصار

ریشه اسم نصار

همانطور که گفتیم ریشه اسم نصار عربی می باشد و تلفظ نصار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نصّار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nassār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نصار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نصار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نصار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بسیار یاری رسان به دیگران.

معنی اسم نصار در ثبت احوال

بسیار یاری رسان به دیگران.

حروف ابجد و طالع بینی نام نصار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نصار عدد " 341 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نصار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نصار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نصار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نصار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشنده، سخاوتمند، جوانمرد، از نام‌ها و صفات خداوند

پدر حسن، کنیه ی حضرت امیرالمؤمنین (ع) و چهار تن از امامان شیعه

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

ماه من، زیبارو

ترکیب دو اسم علی و عرشیا (شریف و ملکوتی)

زاده‌ی خورشيد، (به مجاز) آفتاب چهره و زيبارو

صورت فلکی که درخشان ترین ستاره ها را دارد

دارای نشان زیبایی، زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید