نسرین دخت

دختر نسرین وش، نام گل، زیباروی

جنسیت اسم نسرین دخت

دختر

نسرین دخت به انگلیسی

nasrin-dokht

تعداد نسرین دخت ها در ایران

950

تلفظ نسرین دخت به فارسی

نسرين‌دخت

ریشه اسم نسرین دخت

فارسی

تلفظ نسرین دخت به انگلیسی

/n.-dokht/

رنگ اسم نسرین دخت

صورتی

ابجد اسم نسرین دخت

1374

ابجد وسیط اسم نسرین دخت

30

ابجد صغیر اسم نسرین دخت

33

درباره نام نسرین دخت

نسرین دخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نسرین دخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نسرین دخت که در انگلیسی به صورت nasrin-dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 950 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نسرین دخت

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نسرین دخت و معنی اسم نسرین دخت

ریشه اسم نسرین دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم نسرین دخت فارسی می باشد و تلفظ نسرین دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نسرين‌دخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نسرین دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نسرین دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نسرین دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نسرین + دخت
نسرین: گلی سفید و کوچک و خوشبو، نام دو ستاره در آسمان، به مجاز صورت زیبا معشوق


معنی اسم نسرین دخت در ثبت احوال

(نسرين+ دخت = دختر) 1- دختر نسرین وش؛ 2- (به مجاز) زيباروي و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام نسرین دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نسرین دخت عدد " 1374 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نسرین دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نسرین دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نسرین دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نسرین دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرای، آراینده، بخشنده، سپید دست، جوان مرد، آراسته، نگاریده

ترکیب دو اسم محمد و رهام (ستوده و پهلوان ایرانی)

شیشه تصویرنما، آیینه

امیر قوی و شجاع، امیر پهلوان

زیباروی سعادتمند و باشکوه، دارای زیبایی و شکوهی چون ماه

زیبا چون پری، زیباروی

خورشید آریایی، بانوی درخشان

آران، سرزمین آریایی‌ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید