نزهت الزمان

ترکیب دو اسم نزهت و زمان (پاکی و روزگار)

جنسیت اسم نزهت الزمان

دختر

نزهت الزمان به انگلیسی

nozhatozzaman

تعداد نزهت الزمان ها در ایران

657

تلفظ نزهت الزمان به فارسی

نزهت‌الزمان

ریشه اسم نزهت الزمان

عربی

تلفظ نزهت الزمان به انگلیسی

/nozhatozzamān/

رنگ اسم نزهت الزمان

طلایی

ابجد اسم نزهت الزمان

591

ابجد وسیط اسم نزهت الزمان

39

ابجد صغیر اسم نزهت الزمان

42

درباره نام نزهت الزمان

نزهت الزمان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نزهت الزمان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نزهت الزمان که در انگلیسی به صورت nozhatozzaman نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 657 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نزهت الزمان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نزهت الزمان و معنی اسم نزهت الزمان

ریشه اسم نزهت الزمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم نزهت الزمان عربی می باشد و تلفظ نزهت الزمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نزهت‌الزمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nozhatozzamān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نزهت الزمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نزهت الزمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نزهت الزمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم نزهت و زمان:
نزهت: پاکی، خوشی، شادی، خرمی، نام سازی قدیمی از خانواده‌ی سازهای زهی
زمان: روزگار، وقت، هنگام

معنی اسم نزهت الزمان در ثبت احوال

موجب خوشي و شادماني اهل زمانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام نزهت الزمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نزهت الزمان عدد " 591 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 42 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نزهت الزمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نزهت الزمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نزهت الزمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نزهت الزمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و طهورا (رانده شده از آتش و پاک)

روز دهم ماه محرم كه روز شهادت امام حسين(ع) است، عاشورا

زيبا، رعنا

ترکیب دو اسم فروغ و اعظم ( روشنایی و بزرگتر )

ترکیب دو اسم ماه و تابان (زیبا و روشن)

مشهور، سرشناس، عمل خیر، (در تصوف) خداوند، (به مجاز) مهم، اصلی، مقرب، نزدیک

شناخت كسي يا چيزي

در کمال عدل و داد، بهترین هدیه خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید