نرجس

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

جنسیت اسم نرجس

دختر

نرجس به انگلیسی

narjes

تعداد نرجس ها در ایران

253,779

تلفظ نرجس به فارسی

نَرجس

ریشه اسم نرجس

فارسی , عربی

تلفظ نرجس به انگلیسی

/narjes/

رنگ اسم نرجس

بنفش

ابجد اسم نرجس

313

ابجد وسیط اسم نرجس

13

ابجد صغیر اسم نرجس

16

درباره نام نرجس

نرجس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نرجس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نرجس که در انگلیسی به صورت narjes نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 253,779 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نرجس

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم نرجس و معنی اسم نرجس

ریشه اسم نرجس

همانطور که گفتیم ریشه اسم نرجس فارسی , عربی می باشد و تلفظ نرجس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَرجس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /narjes/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نرجس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نرجس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نرجس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معرب نرگس.

نرگس: نام نوعی گل خوش‌بو، به مجاز چشم معشوق

معنی اسم نرجس در فرهنگ فارسی :
نرگس. (خط) قلمی (شعبه‌ای) ازخط عربی است که درنوشتن اثلاث بکار می‌رفته و آن ازخفیف ا لنصف استخراج شده. نرجس خاتون نام زوجه امام حسن عسکری علیه السلام و مادر امام دوازدهم شیعه حضرت قائم علیه السلام است.

معنی اسم نرجس در ثبت احوال

(معرب از فارسيِ نرگس) (در قديم) (در گياهي) نرگس

حروف ابجد و طالع بینی نام نرجس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نرجس عدد " 313 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نرجس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نرجس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نرجس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نرجس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسيار نيكو، بسيار خوب، نيكروی

عزيز و محبوب

زن زیبای عرب، زن خال‌دار

ترکیب دو اسم فاطمه و زهرا (رانده شده از آتش و درخشنده روی)

دختر زیبا

ملاقات، ديدن يكديگر، ديدن، مشاهده، (به مجاز) چهره

ارزشمند، گران‌بها

دارنده تن نیرومند، لقب رستم پهلوان شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران