نجیب الله

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند

جنسیت اسم نجیب الله

پسر

نجیب الله به انگلیسی

najibollah

تعداد نجیب الله ها در ایران

3,912

تلفظ نجیب الله به فارسی

نَجيب‌الله

ریشه اسم نجیب الله

عربی

تلفظ نجیب الله به انگلیسی

/najibollāh/

رنگ اسم نجیب الله

صورتی

ابجد اسم نجیب الله

131

ابجد وسیط اسم نجیب الله

35

ابجد صغیر اسم نجیب الله

23

درباره نام نجیب الله

نجیب الله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نجیب الله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نجیب الله که در انگلیسی به صورت najibollah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,912 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نجیب الله

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نجیب الله و معنی اسم نجیب الله

ریشه اسم نجیب الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم نجیب الله عربی می باشد و تلفظ نجیب الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَجيب‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /najibollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نجیب الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نجیب الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نجیب الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند؛ شرافت و نجات خداوند

معنی اسم نجیب الله در ثبت احوال

1- خصلت های برجسته و ممتاز اخلاقی خداوند؛ 2- شرافت و نجات خداوند؛ 3- (اَعلام) محمد نجیب‌الله [1947-1996 میلادی] رئیس جمهور افغانستان [1987-1992 میلادی] که با میانجیگری سازمان ملل متحد، برای ایجاد صلح در افغانستان، از سمت خود کناره گرفت.
نیروهای طالبان در هنگام اشغال کابل، او را از دفتر سازمان ملل در کابل بیرون کشیده و همراه برادرش کشتند.

حروف ابجد و طالع بینی نام نجیب الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نجیب الله عدد " 131 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نجیب الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نجیب الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نجیب الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نجیب الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خوشبختی، سعادت، در باور مردم آنچه باعث خوشبختی شود، بخت

آهسته و آرام

زن دارای چشمان سیاه رنگ، زيبا و فريبنده (چشم)

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

ترکیب دو اسم امیر و مختار (فرمانده و صاحب اختیار)

روزه، روزه داشتن

سرشناس، مشهور، محبوب

دارای زیبایی، جذابیت و توانایی جلب عشق و علاقه ی دیگران، معشوق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید