نامی

سرشناس، مشهور، محبوب

جنسیت اسم نامی

پسر

نامی به انگلیسی

nami

تعداد نامی ها در ایران

2,412

تلفظ نامی به فارسی

نامی

ریشه اسم نامی

فارسی

تلفظ نامی به انگلیسی

/nāmi/

رنگ اسم نامی

سبز

ابجد اسم نامی

101

ابجد وسیط اسم نامی

17

ابجد صغیر اسم نامی

11

درباره نام نامی

نامی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نامی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نامی، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,412 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نامی

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نامی و معنی اسم نامی

ریشه اسم نامی

همانطور که گفتیم ریشه اسم نامی فارسی می باشد و تلفظ نامی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نامی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāmi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نامی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نامی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نامی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نام

معنی اسم نامی در لغت نامه دهخدا:
صاحب نام نیک، مشهور، معروف

معنی اسم نامی در فرهنگ فارسی:
نامور، نام آور، معروف و مشهور، نمو کننده، افزون شونده، رشد کرده، گوالنده، رویا

معنی اسم نامی در ثبت احوال

(منسوب به نام)، ۱- (به مجاز) مشهور، معروف؛ ۲- (در قديم) محبوب، گرامي؛ ۳- (در عربي) (اسم فاعل از نموّ و نَماء) به معني نمو كننده، بالنده، روينده.

حروف ابجد و طالع بینی نام نامی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نامی عدد " 101 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نامی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نامی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نامی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نامی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه، (مجاز) زن زیبا، نام پنجاه و چهارمین سوره قرآن مجید

فکر، اندیشه، وهم، گمان، ریشه پنداشتن

معرب ايرسا، گل زنبق زيرشاخه گل سوسن

ترکیب دو اسم محمد و مهرداد (ستوده و آفریده شده‌ی مهر)

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

ترکیب دو اسم محمد و ارسلان (ستوده و شجاع)

بسیار دانا و فهمیده

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید