نازین

نازی

جنسیت اسم نازین

دختر

نازین به انگلیسی

nazin

تعداد نازین ها در ایران

663

تلفظ نازین به فارسی

نازین

ریشه اسم نازین

فارسی

تلفظ نازین به انگلیسی

/nāzin/

رنگ اسم نازین

سبز

ابجد اسم نازین

118

ابجد وسیط اسم نازین

22

ابجد صغیر اسم نازین

19

درباره نام نازین

نازین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نازین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نازین که در انگلیسی به صورت nazin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 663 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نازین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نازین و معنی اسم نازین

ریشه اسم نازین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازین فارسی می باشد و تلفظ نازین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāzin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

= نازی
نازی: منسوب به ناز، نازدار، آن که بسیار ناز کند، پرناز

معنی اسم نازین در ثبت احوال

نازی.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازین عدد " 118 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نازین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرامش دهنده، خوشبختی دهنده

منسوب به مکه، اهل مکه

ترکیب دو اسم کیا و مهر (پادشاه ومحبت)

فریبنده

خورشید زنان، (به مجاز) زن زیباروی

شبيه به نياكان، مانند اجداد، همانند نياكان

خاورشناس و پزشک آلمانی

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید