نازلی

دارای ناز و عشوه، نازنین

جنسیت اسم نازلی

دختر

نازلی به انگلیسی

nazli

تعداد نازلی ها در ایران

24,210

تلفظ نازلی به فارسی

نازلی

ریشه اسم نازلی

ترکی , فارسی

تلفظ نازلی به انگلیسی

/nāzli/

رنگ اسم نازلی

نارنجی

ابجد اسم نازلی

98

ابجد وسیط اسم نازلی

26

ابجد صغیر اسم نازلی

17

درباره نام نازلی

نازلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نازلی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نازلی که در انگلیسی به صورت nazli نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 24,210 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نازلی

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم نازلی و معنی اسم نازلی

ریشه اسم نازلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازلی ترکی , فارسی می باشد و تلفظ نازلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازلی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāzli/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ناز (فارسی) + لی (ترکی) : دارای ناز و عشوه.

معنی نازلی در لغت‌نامه دهخدا:
نام یکی از شهرهای ترکیه که در استان ایدین واقع شده است.

معنی نازلی در فرهنگ فارسی:
شهریست در ولایت آیدین در مغرب کشور ترکیه آسیائی در کنار راه آهن و ساحل شمالی رود مندرس. حقی نازلی نام یکی از نویسندگان این ایالت است. محمد حقی بن علی بن ابراهیم از ایالت ایدین کوزل از نویسندگان است.


معنی اسم نازلی در ثبت احوال

نازنین، نازنده، دارای ناز، نازدار.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازلی عدد " 98 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نازلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

ترکیب دو اسم گل و نسا

هدایت کردن، هدایت، راهنمایی، راه درست و مسیر درست

منسوب به رامين، دختر خوشحال و بانشاط

آن که دارنده و صاحب اختیار چیزی یا کسی باشد

ترکیب دو اسم سیف و الله (شمشیر و خدا)

نوعی آهوی ظریف اندام و بسیار تندرو با چشمان درشت سیاه، معشوقه ی زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید