نادیا

امید، آرزو، زن خوش آواز

جنسیت اسم نادیا

دختر

نادیا به انگلیسی

nadiya

تعداد نادیا ها در ایران

133,200

تلفظ نادیا به فارسی

ناديا

ریشه اسم نادیا

عربی , فرانسوی

تلفظ نادیا به انگلیسی

/nādiyā/

رنگ اسم نادیا

آبی

ابجد اسم نادیا

66

ابجد وسیط اسم نادیا

18

ابجد صغیر اسم نادیا

12

درباره نام نادیا

نادیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نادیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نادیا که در انگلیسی به صورت nadiya نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , فرانسوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 133,200 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نادیا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم نادیا و معنی اسم نادیا

ریشه اسم نادیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نادیا عربی , فرانسوی می باشد و تلفظ نادیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناديا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nādiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نادیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نادیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نادیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(اسم فاعل مؤنث از نادی) زن خوش آواز و همچنین نام فرانسوی برای دختر به معنای امید و آرزو.


معنی اسم نادیا در ثبت احوال

(اسم فاعل مؤنث از نادي) زن خوش آواز.

حروف ابجد و طالع بینی نام نادیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نادیا عدد " 66 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نادیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نادیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نادیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نادیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

حور، زن زیبای بهشتی

حليم و بردبار

تازه، جدید

محل و زمان قرار ملاقات، وعده، قرار

نور و روشنی دهنده‌، روشن و تابان، درخشان، (به مجاز) آراینده

کسی که بدنش مانند گل لطیف است

نشانه، معجزه، دلیل

روشن، روشنایی، نور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید