مژگان

مژه، (در اصطلاح عشاق) اشاره به نيزه و تير كه از كرشمه و غمزه‌هاي معشوق به هدف سينه‌ي عاشق مي‌رسد، دارد

جنسیت اسم مژگان

دختر

مژگان به انگلیسی

mozhgan

تعداد مژگان ها در ایران

373,806

تلفظ مژگان به فارسی

مژگان

ریشه اسم مژگان

فارسی

تلفظ مژگان به انگلیسی

/mož(e)gān/

رنگ اسم مژگان

آبی

ابجد اسم مژگان

111

ابجد وسیط اسم مژگان

23

ابجد صغیر اسم مژگان

17

درباره نام مژگان

مژگان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مژگان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مژگان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 373,806 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مژگان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مژگان و معنی اسم مژگان

ریشه اسم مژگان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مژگان فارسی می باشد و تلفظ مژگان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مژگان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mož(e)gān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مژگان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مژگان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مژگان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مژگان در فرهنگ فارسی :
جمع مژه، موهای پلک چشم، (اسم) جمع مژه موهای ریزی که در کنار آزاد پلک‌های فوقانی وتحتانی چشم میرویند.

معنی اسم مژگان در فرهنگ معین:
جمع مژه، موهای پلک چشم.

معن ی اسم مژگان در فرهنگ فارسی عمید :
موهای پلک چشم، مژه‌ها.

معنی اسم مژگان در لغت‌نامه دهخدا :
جمع مژه است که موی پلک چشم باشد یعنی مژه‌ها.

مژه‌ها، موی پلک چشم، (در اصطلاح عشاق) اشاره به سنان و نیزه و پیکان و تیر که از کرشمه و غمزه‌های معشوق به هدف سینه‌ی عاشق می‌رسد، دارد.

معنی اسم مژگان در ثبت احوال

۱- مژه‌ها، موي پلك چشم؛ ۲- (در اصطلاح عشاق) اشاره به سنان و نيزه و پيكان و تير كه از كرشمه و غمزه‌هاي معشوق به هدف سينه‌ي عاشق مي‌رسد، دارد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مژگان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مژگان عدد " 111 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مژگان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مژگان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مژگان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مژگان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برتري در دانش، هنر و اخلاق، فضل

بذر گل، آنکه ویژگی گل شدن دارد، (مجاز) زیبا و لطیف

آینده، زمان آینده

تحسين، ستايش، سپاس، تبريك، آفرينش، دعا

درخت سرو

آن که شراب در پیاله می ریزد و به دیگری می دهد

آن‌ که پیکری زیبا مانند ماه دارد، (به مجاز) معشوق زيبا

زیبارو، آتشین، سرخ‌روی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران