مونا

آرزوها، امیدها، منی

جنسیت اسم مونا

دختر

مونا به انگلیسی

muna

تعداد مونا ها در ایران

104,058

تلفظ مونا به فارسی

مونا

ریشه اسم مونا

فارسی , عربی , پهلوی , یونانی

تلفظ مونا به انگلیسی

/munā/

رنگ اسم مونا

آبی

ابجد اسم مونا

97

ابجد وسیط اسم مونا

13

ابجد صغیر اسم مونا

16

درباره نام مونا

مونا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مونا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مونا که در انگلیسی به صورت muna نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی , پهلوی , یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 104,058 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مونا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مونا و معنی اسم مونا

ریشه اسم مونا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مونا فارسی , عربی , پهلوی , یونانی می باشد و تلفظ مونا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مونا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /munā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مونا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مونا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مونا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مونا در ویکی پدیا :
مونا نامی است که ریشه یونانی، ایتالیای باستان، اسکاتلندی، عربی، ایرانی و ... داشته که در هر کدام معنای متفاوتی دارد. مونا به معنی هدف و همچنین به معنی منتهای آرزو، ماه، یکتا، شکوفه، جنگجوی اسکاندیناوی، بانوی من و هم چنین کسی که تنهایی را دوست دارد(تنها) می‌باشد. مونا همچنین به معنی ضمانت اجرا و نام الهه خداست. مونا، ریشه پهلوی نیز دارد که در ریشه پهلوی به معنای عشق می‌باشد.

معنی اسم مونا در واژه‌نامه آزاد :
تک، یکتا، در متون ایران باستان به مُحبَّت هم معنا شده است گل یاس، امید.

معنی اسم مونا در ثبت احوال

صاحب دساتير كلمه‌ي «مانا»، كه نام خداي عز و جل است به « مونا» تصحيح كـرده و آورده است كه « بايد دانست كه مونا بالوا و خدا را گويند» و دكتر معين در حاشيه برهان قاطع گفته است: «مانا هزوارش مئونا و مونا مي باشد».
بنابراين مونا (= مانا) نام خداي عزوجل است.

حروف ابجد و طالع بینی نام مونا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مونا عدد " 97 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مونا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مونا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مونا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مونا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به رام، مأنوس، موافق

نام نوعی درختچه همیشه سبز، (به مجاز) شخص خوش قد و قامت

پايدار، پيوسته، هميشگی

ترکیب دو اسم محمد و سامان (ستوده و آرام)

ترکیب دو اسم فاطمه و یکتا (رانده شده از آتش و یگانه)

ترکیب دو اسم محمد و قائم (ستوده و ایستاده)

مرغ شکاری

مقدس، دارای تقدس و پاكی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران