مهیمن

ایمن کننده، آگاه به حاضر و غايب، از نام‌ها و صفات خدا

جنسیت اسم مهیمن

پسر

مهیمن به انگلیسی

mohaymen

تعداد مهیمن ها در ایران

1,270

تلفظ مهیمن به فارسی

مُهيمِن

ریشه اسم مهیمن

عربی

تلفظ مهیمن به انگلیسی

/mohaymen/

رنگ اسم مهیمن

نیلی

ابجد اسم مهیمن

145

ابجد وسیط اسم مهیمن

25

ابجد صغیر اسم مهیمن

19

درباره نام مهیمن

مهیمن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهیمن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهیمن، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,270 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهیمن

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهیمن و معنی اسم مهیمن

ریشه اسم مهیمن

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهیمن عربی می باشد و تلفظ مهیمن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُهيمِن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohaymen/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهیمن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهیمن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهیمن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهیمن در فرهنگ فارسی عمید:
۱. از نام‌های باری‌تعالی.
۲. [قدیمی] ایمن‌کننده.
۳. [قدیمی] گواهِ صادق.
۴. [قدیمی] نگهبان.

معنی اسم مهیمن در فرهنگ فارسی م عین:
۱. ایمن کننده، نگهبان ۲. از نام های خداوند

معنی اسم مهیمن در لغت نامه دهخدا:
ایمن کننده از خوف، آنکه ایمن کند دیگری را از ترس و بیم.

معنی اسم مهیمن در ثبت احوال

۱- آگاه به حاضر و غايب؛ ۲- از نام‌ها و صفات خدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهیمن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهیمن عدد " 145 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهیمن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهیمن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهیمن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهیمن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و مرتضی (فرمانروا و برگزیده)

ماه جوانمرد

مؤنث ماجد، دارای مجد و بزرگی، بزرگوار

ارشک، مرد بزرگ، نام موسس سلسله اشکانی

باد ملایم، مقام و منزلت

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

آسایش، راحتی، صلح، امنيت، وقار و طمأنينه

پیروز، حمایت شده از سوی خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید