مهیاس

ماهی که چون گل یاس است، یاسی که چون ماه است، (به مجاز) زیباروی و با طراوت

جنسیت اسم مهیاس

دختر

مهیاس به انگلیسی

mah yas

تعداد مهیاس ها در ایران

5,184

تلفظ مهیاس به فارسی

مه‌ياس

ریشه اسم مهیاس

فارسی

تلفظ مهیاس به انگلیسی

/mah yās/

رنگ اسم مهیاس

صورتی

ابجد اسم مهیاس

116

ابجد وسیط اسم مهیاس

20

ابجد صغیر اسم مهیاس

17

درباره نام مهیاس

مهیاس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهیاس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهیاس که در انگلیسی به صورت mah yas نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 5,184 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهیاس

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مهیاس و معنی اسم مهیاس

ریشه اسم مهیاس

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهیاس فارسی می باشد و تلفظ مهیاس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مه‌ياس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah yās/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهیاس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهیاس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهیاس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبارو، زیبا مانند ماه و لطیف مانند گل یاس

معنی اسم مهیاس در ثبت احوال

(مَه = ماه + یاس)، ۱- ماهی که چون گل یاس است؛ ۲- یاسی که چون ماه است؛ ۳- (به مجاز) زیباروی و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهیاس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهیاس عدد " 116 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهیاس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهیاس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهیاس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهیاس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

كسی كه خداوند او را به سوی رستگاری و راه راست هدایت نمود

مظهر پرستش، ماه نو، آفتاب، مونث «اله» به معنی رب النوع

منسوب به آترین، آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

کسی که سرشت و خون او پاک است

دارنده اسب نر سیاه، پسر کیکاووس

ترکیب دو اسم محمد و آیین (ستوده و رسم)

موجب آرامش و شادی دیگران، محبوب، معشوق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید