مهوش

مانند ماه، زیبارو، ماهوش

جنسیت اسم مهوش

دختر

مهوش به انگلیسی

mahvash

تعداد مهوش ها در ایران

98,685

تلفظ مهوش به فارسی

مَهوش

ریشه اسم مهوش

فارسی

تلفظ مهوش به انگلیسی

/mahvaš/

رنگ اسم مهوش

صورتی

ابجد اسم مهوش

351

ابجد وسیط اسم مهوش

15

ابجد صغیر اسم مهوش

18

درباره نام مهوش

مهوش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهوش دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهوش که در انگلیسی به صورت mahvash نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 98,685 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهوش

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مهوش و معنی اسم مهوش

ریشه اسم مهوش

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهوش فارسی می باشد و تلفظ مهوش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهوش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahvaš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهوش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهوش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهوش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهوش در فرهنگ فارسی عمید :
ماه‌مانند؛ خوشگل و زیبا مانند ماه؛ ماهرو؛ ماهرخ.


معنی اسم مهوش در لغت نامه دهخدا :
ماه مانند. مانند ماه . ماه وش . خوب صورت مانند ماه . بسیار زیبا :


دلم مهربان گشت بر مهربانی
کش و دلکش و مهوش و خوش زبانی .


فرخی


معنی اسم مهوش در فرهنگ فارسی معین :
زیبا، مانند ماه زیبا.


معنی اسم مهوش در ثبت احوال

1- (= ماه وش)، ( ماه وش؛ 2- (در قديم) (شاعرانه) مانند ماه؛ 3- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهوش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهوش عدد " 351 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهوش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مهوش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهوش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهوش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار قطع کننده، نام يكی از اصحاب بزرگ پیامبر اسلام(ص)

ترکیب دو اسم امیر و پویا (فرمانروا و پوینده)

دارای برتری، مسلط، عالی، برگزیده

با ادب، با فرهنگ، زیرک، سخن شناس

آن که چون شاه بزرگ و شکوهمند است

ماه بدن، ماه پیکر، برابر با ماه، (به مجاز) زيبارو

دعا کننده، ستاینده، آخرين ماه، زیبا روی

دانا، دانشمند، آگاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران