مهناز

ماه ناز، زیبای نازنین، آن‌که چون ماه ناز و زیباست

جنسیت اسم مهناز

دختر

مهناز به انگلیسی

mah naz

تعداد مهناز ها در ایران

644,649

تلفظ مهناز به فارسی

مَهناز

ریشه اسم مهناز

فارسی

تلفظ مهناز به انگلیسی

/mah nāz/

رنگ اسم مهناز

صورتی

ابجد اسم مهناز

103

ابجد وسیط اسم مهناز

19

ابجد صغیر اسم مهناز

22

درباره نام مهناز

مهناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 644,649 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهناز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مهناز و معنی اسم مهناز

ریشه اسم مهناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهناز فارسی می باشد و تلفظ مهناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زیبای نازنین، آن‌که چون ماه ناز و زیبا است، آن‌که به ماه ناز و فخر می‌فروش د.

معنی اسم مهناز در ثبت احوال

ماه ناز.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهناز عدد " 103 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مهناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به کار آینده، مفید، مؤثر

گواه، (به مجاز) محبوب، خداي تعالي، عالی

نام خلیفه اول و جانشین پیامبر (ص) و پدر عایشه همسر پیامبر (ص)

گل ناشکفته، نوگل

ترکیب دو اسم عطا و محمد ( بخشش و ستوده )

درخشان، روشن

ماه بدن، ماه پیکر، برابر با ماه، (به مجاز) زيبارو

منسوب به علی، شریف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران