مهدیه

كسی كه خداوند او را به سوی رستگاری و راه راست هدایت نمود

جنسیت اسم مهدیه

دختر

مهدیه به انگلیسی

mahdiye

تعداد مهدیه ها در ایران

541,971

تلفظ مهدیه به فارسی

مَهْديه

ریشه اسم مهدیه

عربی

تلفظ مهدیه به انگلیسی

/mahdiye/

رنگ اسم مهدیه

طلایی

ابجد اسم مهدیه

64

ابجد وسیط اسم مهدیه

28

ابجد صغیر اسم مهدیه

19

درباره نام مهدیه

مهدیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهدیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهدیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 541,971 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهدیه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مهدیه و معنی اسم مهدیه

ریشه اسم مهدیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهدیه عربی می باشد و تلفظ مهدیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهْديه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahdiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهدیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهدیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهدیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث مهدی.

مهدی: هدایت کرده شده، ارشاد شده، هدایت شده، هدیه داده شده.

معنی اسم مهدیه در دانشنامه عمومی :
مهدیه یکی از مکان‌های مقدس شیعیان است که آنجا در زمینه مهدویت و بیاد حجت بن الحسن (مه دی موعود شیعه) مراسم و سخنرانی برگزار می‌شود.

معنی اسم مهدیه در ثبت احوال

كسي كه خداوند رستگاري را و راه راست را برايش تعيين كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهدیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهدیه عدد " 64 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهدیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مهدیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهدیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهدیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانوی خوش چهره

دانشمند، فیلسوف، پزشک

منسوب به نیلوفر، پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن های ایرانیان قدیم

شیر درنده، (به مجاز) پهلوان، دلاور

گلی که در بهار شکفته می شود، شکوفه گل

نام گیاهی، (به مجاز) معشوق

شجاع، دلیر، خوش قد و قامت، از نام‌ها و صفات خداوند

مونس، هم صحبت، یار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران