مهدیس

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

جنسیت اسم مهدیس

دختر

مهدیس به انگلیسی

mahdis

تعداد مهدیس ها در ایران

140,475

تلفظ مهدیس به فارسی

مَهديس

ریشه اسم مهدیس

فارسی

تلفظ مهدیس به انگلیسی

/mahdis/

رنگ اسم مهدیس

نارنجی

ابجد اسم مهدیس

119

ابجد وسیط اسم مهدیس

23

ابجد صغیر اسم مهدیس

20

درباره نام مهدیس

مهدیس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهدیس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهدیس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 140,475 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهدیس

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهدیس و معنی اسم مهدیس

ریشه اسم مهدیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهدیس فارسی می باشد و تلفظ مهدیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهديس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahdis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهدیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهدیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهدیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مَه = ماه + دیس = (پسوند شباهت)، مانند ماه، (به مجاز) زیبارو.

مثل ماه، خوشرو، مغرور، زیبا، بسیار زیبا و سفید.


معنی اسم مهدیس در ثبت احوال

(مَه = ماه + ديس = (پسوند شباهت))، ۱- مانند ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهدیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهدیس عدد " 119 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهدیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهدیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهدیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهدیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پسندیده، خشنود

فریبنده

ترکیب دو اسم محمد و احسان (ستوده و بخشش)

افسانه سرا، قصه گو

حیله، تزویر، کلمات جادوگران، جادو، جاذبه

نام نوعی گل زیبا

بااحتیاط، هوشیار

فرشته رو، زيبا مثل پری، (به مجاز) زيباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران