مهدخت

ماه دخت، دختر ماه

جنسیت اسم مهدخت

دختر

مهدخت به انگلیسی

mah dokht

تعداد مهدخت ها در ایران

4,256

تلفظ مهدخت به فارسی

مَهدخت

ریشه اسم مهدخت

فارسی

تلفظ مهدخت به انگلیسی

/mah dokht/

رنگ اسم مهدخت

نیلی

ابجد اسم مهدخت

1049

ابجد وسیط اسم مهدخت

17

ابجد صغیر اسم مهدخت

23

درباره نام مهدخت

مهدخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهدخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهدخت که در انگلیسی به صورت mah dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,256 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهدخت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهدخت و معنی اسم مهدخت

ریشه اسم مهدخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهدخت فارسی می باشد و تلفظ مهدخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهدخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهدخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهدخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهدخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دخترماه، ماه دخت، دختری که چون ماه می‌درخشد و زیبا است

معنی اسم مهدخت در ثبت احوال

(مَه = ماه + دخت = دختر) ماه دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام مهدخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهدخت عدد " 1049 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهدخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهدخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهدخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهدخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به آريا، آريايي، آزاده، نجيب

امپراطور، حاکم سرزمین

مثل ماه، همانند ماه، مهسا، زیبارو

سرزمین، رود، نهر

ترکیب دو اسم محمد و آرشام (ستوده و نیرومند)

زیرک، باهوش

منش نیک، بخشنده، الهه‌ی فراوانی بهار و حاصل‌خیزی

بچه آهو، آهوی بره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید