مهبان

نگهبان ماه، مجازا زیبا و مهتاب رو

جنسیت اسم مهبان

دختر

مهبان به انگلیسی

mahban

تعداد مهبان ها در ایران

840

تلفظ مهبان به فارسی

مَهبان

ریشه اسم مهبان

فارسی

تلفظ مهبان به انگلیسی

/mahbān/

رنگ اسم مهبان

نارنجی

ابجد اسم مهبان

98

ابجد وسیط اسم مهبان

14

ابجد صغیر اسم مهبان

17

درباره نام مهبان

مهبان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهبان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهبان که در انگلیسی به صورت mahban نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 840 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهبان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهبان و معنی اسم مهبان

ریشه اسم مهبان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهبان فارسی می باشد و تلفظ مهبان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهبان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahbān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهبان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهبان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهبان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهبان در واژه نامه آزاد:
نگاهدارنده ی ماه، حافظ زیبایی

معنی اسم مهبان در ثبت احوال

(مَه = ماه + بان (پسوند محافظ یا مسئول))، (به مجاز) زیبا و مهتاب رو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهبان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهبان عدد " 98 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهبان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهبان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهبان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهبان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاپور، پسر شاه، شاهزاده

ظرفی که در آن شراب می‌نوشند، جام شراب

ترکیب دو اسم محمد و سینا (ستوده و سوراخ کننده)

عطا کننده

ترکیب دو اسم امیر و سجاد (فرمانروا و بسیار سجده کننده)

با انصاف، دادگر، از نام های پروردگار

مبارک، فاتح، خجسته، کامیاب، خوشحال

ترکیب دو اسم محمد و رئوف (ستوده و بسیار مهربان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید