مهان

منسوب به ماه، زيبارو

جنسیت اسم مهان

دختر

مهان به انگلیسی

mahan

تعداد مهان ها در ایران

1,784

تلفظ مهان به فارسی

مَهان

ریشه اسم مهان

فارسی

تلفظ مهان به انگلیسی

/mahān/

رنگ اسم مهان

طلایی

ابجد اسم مهان

96

ابجد وسیط اسم مهان

12

ابجد صغیر اسم مهان

15

درباره نام مهان

مهان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,784 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مهان و معنی اسم مهان

ریشه اسم مهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهان فارسی می باشد و تلفظ مهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهان در لغت نامه دهخدا :
بزرگان


معنی اسم مهان در فرهنگ فارسی :
خواروزار، خوار شده ، خوار ذلیل ، دهی است از دهستان پایین شهرستان نهاوند


معنی اسم مهان در فرهنگ فارسی معین :
خوار شده


معنی اسم مهان در فرهنگ فارسی عمید :
خواروزار، خوار شده

معنی اسم مهان در ثبت احوال

(مَه = ماه + ان (پسوند نسبت))، 1- منسوب به ماه؛ 2-(به مجاز) زيبارو؛ [چنانچه اين واژه مِهان(mehān) تلفظ شود جمع مِه و به معني بزرگان مي‌باشد].

حروف ابجد و طالع بینی نام مهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهان عدد " 96 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و غفور (ستوده و بخشاینده)

دختر زیبا و شوخ

آتش، از شخصیت‌های شاهنامه

به جا آوردن عهد و پیمان، پایداری در دوستی و صمیمیت

بهترین، برگزیده ترین

ترکیب دو اسم محمد و سام (ستوده و از شخصیت‌های شاهنامه)

کسی که منور شده است به نور دین خدا .

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران