منیره

درخشان، تابان

جنسیت اسم منیره

دختر

منیره به انگلیسی

monire

تعداد منیره ها در ایران

213,630

تلفظ منیره به فارسی

منيره

ریشه اسم منیره

عربی

تلفظ منیره به انگلیسی

/monire/

رنگ اسم منیره

نارنجی

ابجد اسم منیره

305

ابجد وسیط اسم منیره

29

ابجد صغیر اسم منیره

17

درباره نام منیره

منیره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منیره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منیره، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 213,630 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منیره

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم منیره و معنی اسم منیره

ریشه اسم منیره

همانطور که گفتیم ریشه اسم منیره عربی می باشد و تلفظ منیره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " منيره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /monire/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منیره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منیره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منیره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث منیر.

منیر: نوردهنده، درخشنده، درخشان. روشن و روشن کننده.

معنی اسم منیره در لغت‌نامه دهخدا :
نام گیاهی است که در مفردات ابن البیطار شرح شده است. گیاهی است با ساقی کاواک به بلندی دو ذراع و در میان آن چیزی مانند پنبه. برگش شبیه حبق که هرچه به زمین نزدیک‌تر بزرگ‌تر باشد درون برگ به لون فرفیری و چون اره دندانه دندانه است و بر بالای ساق او را اکلیلی بو د چون شبت به رنگ فرفیری و ریشه ٔ آن خشبی است و در نزدیکی آب روید و نام دیگر آن ارجونیه است و چون خشک آن را کوفته و بر قروح خبیثه پاشند سودمند بود و خوردن آن کشنده است.

معنی اسم منیره در ثبت احوال

نوراني و روشن و درخشان و آشكار.

حروف ابجد و طالع بینی نام منیره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منیره عدد " 305 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منیره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منیره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منیره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منیره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ستوده و پسنديده، حمد كننده، بسيار سپاسگزار پروردگار

بنده پروردگار بی نیاز

سنگ های قیمتی، (به مجاز) اصل و نسب

سیمین عذار، سپید گونه

جای توقف حجاج در نزدیکی مکه

منسوب به سرو، نام نوعی از خطوط اسلامی

نام سردار اردشیر دوم پادشاه ساسانی

نام ستاره‌ای درخشان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران