منیب

بازگشت كننده به سوی حق

جنسیت اسم منیب

پسر

منیب به انگلیسی

monib

تعداد منیب ها در ایران

4,410

تلفظ منیب به فارسی

مُنيب

ریشه اسم منیب

عربی

تلفظ منیب به انگلیسی

/monib/

رنگ اسم منیب

آبی

ابجد اسم منیب

102

ابجد وسیط اسم منیب

18

ابجد صغیر اسم منیب

12

درباره نام منیب

منیب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منیب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منیب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,410 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منیب

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم منیب و معنی اسم منیب

ریشه اسم منیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم منیب عربی می باشد و تلفظ منیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُنيب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /monib/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منیب در فرهنگ فارسی عمید:
بازگشت‌ کننده به‌ سوی خدا.

معنی اسم منیب در لغت نامه دهخدا:
باران جَود و نیکو بهاری، باران سودمند فراوان و نیکو بهاری، بازگردنده ب ه سوی حق و توبه کننده .بازگشت کننده به سوی خدا، آنکه بهر چیزی باخدای گردد.

معنی اسم منیب در ثبت احوال

(درقديم) بازگشت كننده به سوي حق.

حروف ابجد و طالع بینی نام منیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منیب عدد " 102 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم معین و رضا (یاریگر و خشنود)

جاودان، پاینده، همیشگی

نگهبان خوبی و نیکی

گلی که در بهار شکفته می شود، شکوفه گل

خجسته و مبارک شمردن

خندان، نام پسر حضرت ابراهيم (ع) و ساره (سارا) از جمله پيامبران بني اسرائيل

گردن نهادن، تسلیم شدن، فرمان بردن

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید