منوچهر

بهشت روی، از تبار پهلوانی به نام منوش

جنسیت اسم منوچهر

پسر

منوچهر به انگلیسی

manuchehr

تعداد منوچهر ها در ایران

216,687

تلفظ منوچهر به فارسی

منوچهر

ریشه اسم منوچهر

فارسی

تلفظ منوچهر به انگلیسی

/manučehr/

رنگ اسم منوچهر

صورتی

ابجد اسم منوچهر

301

ابجد وسیط اسم منوچهر

25

ابجد صغیر اسم منوچهر

25

درباره نام منوچهر

منوچهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منوچهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منوچهر، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 216,687 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منوچهر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم منوچهر و معنی اسم منوچهر

ریشه اسم منوچهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم منوچهر فارسی می باشد و تلفظ منوچهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " منوچهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /manučehr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منوچهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منوچهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منوچهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منوچهر در لغت‌نامه دهخدا :
بهشت روی، چه منو مخفف مینو است که بهشت باشد و چهره به معنی روی. و به معنی علوی ذات، چه منو به معنی علوی و چهره به معنی ذات باشد. مخفف مینوچهر به معنی بهشت رو. منوش چیثره، جزء دوم چیثره همریشه ٔ «چهر» فارسی است که در اصل به معنی نژاد بوده و این کلمه ٔ مرکب به معنی «از نژاد و پشت منوش» است. منوش محققاً یکی از ناموران قدیم بوده که امروزه در اوستا اسمی از او نیست ولی در کتب دیگرنام چند مأمور به صورت مانوش یاد شده از جمله در فصل ۳۱ بندهشن بند ۲۸ مانوش در سلسله ٔ نسب لهراسب جزواجداد آن پادشاه کیانی شمرده شده است.

معنی اسم منوچهر در فرهنگ فارسی :
ابن قابوس. مینو چهر، ب هشت روی.

معنی اسم منوچهر در ثبت احوال

۱- به معني «از نژاد و پشت منوش» [منوش يكي از ناموران قديم]؛ ۲- (اَعلام) منوچهر شاه اساطیری ایران، از خاندان ايرج يكي از پادشاهان پيشدادي است.
او پسر پشنگ و نوه‌ي ایرج است که به کین خواهی ایرج برخاست و سلم و تور را کشت.
آنگاه جدش فریدون او را پادشاهی داد و او ۱۲۰ سال پادشاهی کرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام منوچهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منوچهر عدد " 301 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منوچهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم منوچهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منوچهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منوچهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادمانی، سرور

ترکیب دو اسم حسن و رضا (نیکو و خشنود)

ترکیب دو اسم محمد و امید ( ستوده و آرزو )

ترکیب دو اسم محمد و هاشم (ستوده و خرد کننده)

وطني، بومی

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

زینت، آرایش، پیرایه

ترکیب دو اسم محمد و شایان (ستوده و سزاوار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید