منور

روشن، درخشان

جنسیت اسم منور

دختر

منور به انگلیسی

monavvar

تعداد منور ها در ایران

152,253

تلفظ منور به فارسی

مُنوَر

ریشه اسم منور

عربی

تلفظ منور به انگلیسی

/monavvar/

رنگ اسم منور

سبز

ابجد اسم منور

296

ابجد وسیط اسم منور

20

ابجد صغیر اسم منور

17

درباره نام منور

منور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منور، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 152,253 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منور

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم منور و معنی اسم منور

ریشه اسم منور

همانطور که گفتیم ریشه اسم منور عربی می باشد و تلفظ منور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُنوَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /monavvar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منور در فرهنگ فارسی عمید:
نورانی، روشن شده، درخشان.

معنی اسم منور در فرهنگ معین:
روشن، درخشان

معنی اسم منور در فرهنگ فارسی:
نورانی، روشن شده، درخشان. (اسم) روشن کرده شده. (صفت) روشن. [flare] [علوم نظامی] وسیله ای با نور زیاد و شفاف که برای فریب سلاح های حرارتی دشمن به کار می رود.

معنی اسم منور در لغت‌نامه دهخدا:
روشن و تابدار و درخشان. روشن شده و روشن کرده شده. باروشنی. بانور. فروغمند.

معنی اسم منور در ثبت احوال

۱- روشن، درخشان، نوراني؛ ۲- (به مجاز) روشن فكر.

حروف ابجد و طالع بینی نام منور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منور عدد " 296 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هنگام بهار، فصل بهار

پیشوای دین، دارای برتری در دین

ترکیب دو اسم علی و صالح ( بلند قدر و نیکوکار )

حمد، ستايش

رهایی یابنده، رستگار شونده، رستگار، پیروز

دارای مجد و بزرگی، بزرگوار، بخشنده

ترکیب دو اسم محمد و آیهان (ستوده و پادشاه ماه)

محبت، خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید