منا

آرزوها، امیدها، منی، مقاصد

جنسیت اسم منا

دختر

منا به انگلیسی

mona

تعداد منا ها در ایران

89,736

تلفظ منا به فارسی

منا

ریشه اسم منا

عربی

تلفظ منا به انگلیسی

/monā/

رنگ اسم منا

قرمز

ابجد اسم منا

91

ابجد وسیط اسم منا

7

ابجد صغیر اسم منا

10

درباره نام منا

منا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 89,736 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم منا و معنی اسم منا

ریشه اسم منا

همانطور که گفتیم ریشه اسم منا عربی می باشد و تلفظ منا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " منا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /monā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منا در لغت‌نامه دهخدا :
به لغت زند و پازند به معنی گشاد و فراخ باشد و آن را شایگان هم می‌گویند.به لغت زند و پازند، گشاد و فراخ و پهن. هزوارش منا، پهلوی شاهیکان (شایگان، گنج شاهی)، چون «شایگان » را به معنی گشاد و فراخ دانسته‌اند، این کلمه را نیز به همان معنی نوشته‌اند.

معنی اسم منا در فرهنگ نام‌ها :
امیدها، آرزوها، مقاصد

معنی اسم منا در فرهنگ واژگان قرآن :
منّت نهادن (منت به معنای آن است که نعمتی را که به کسی داده‌ای با زبان خود آن را بر او سنگین سازی. یا به عبارت دیگر کاری را که برای او کرده ای بزرگ بشماری. از آنجا نعمت‌هایی که خدای تعالی به ما داده همه بزرگ و با ارزش است منت نهادن خدای تعالی پسندیده است اما اگر گوینده‌ای غیر از خدای تعالی بگوید: "بر شما منت نهادم پسندیده نیست" چون دیگران مالک چیزی نیستند و مالک همه چیز خداست)

معنی اسم منا در فرهنگ فارسی :
نوعی سبزی که خشک شده‌ی آن برای کوکوسبزی مورد استفاده قرار گیرد.

معنی اسم منا در ثبت احوال

اميدها، آرزوها، مقاصد.

حروف ابجد و طالع بینی نام منا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منا عدد " 91 " و ابجد وسیط " 7 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانوی زیباروی، دختر نیکو

آن که چهره ای سفید و لطیف چون سمن دارد

دارای ناز و کرشمه چون پری، نازدار

پسر باهوش

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

خورشید رخ، زیبا رو

شکوه و بزرگی خداوند

داستان، حکایت، روایت، سخني كه از پيامبر اسلام (ص) يا بزرگان دين نقل كنند، (به مجاز) عشق، سودا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید