منال

مال، دارایی، ملک، ثروت، درآمد

جنسیت اسم منال

دختر

منال به انگلیسی

manal

تعداد منال ها در ایران

2,376

تلفظ منال به فارسی

مَنال

ریشه اسم منال

عربی

تلفظ منال به انگلیسی

/manāl/

رنگ اسم منال

سبز

ابجد اسم منال

121

ابجد وسیط اسم منال

13

ابجد صغیر اسم منال

13

درباره نام منال

منال یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم منال دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم منال که در انگلیسی به صورت manal نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,376 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم منال

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم منال و معنی اسم منال

ریشه اسم منال

همانطور که گفتیم ریشه اسم منال عربی می باشد و تلفظ منال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَنال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /manāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منال در فرهنگ فارسی عمید:
مال و دارایی؛ ثروت.

معنی اسم منال در فرهنگ فارسی معین:
۱. جایی که از آن سود و حاصل به دست آید مانند مزرعه ۲. مال ، ثروت ؛ مال و خواسته و ملک مستغل

معنی اسم منال در فرهنگ فارسی:
جای یافتن چیزی، جائی که از آن سودوحاصل بدست آیدمثل مزرعه ودکان
۱. ( اسم ) جای یافتن چیزی ۲. محلی که از آن سود و حاصلی بدست آید مانند مزرعه و دکان ۳. در آمد املاک و اراضی و شغل و منصب

معنی اسم منال در ثبت احوال

۱- (در قديم) مال، دارايي، مِلك، ثروت؛ ۲- درآمد، مداخل.

حروف ابجد و طالع بینی نام منال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منال عدد " 121 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

در خور، شایسته، (در قدیم) گوارا و خوش، دور از رنج

عشوه‌گر، خوش ناز و ادا، ملوس

ترکیبی از دو اسم محمد و رضا (ستوده و خشنود)

مادر، پایه و اساسی

خلق شدن

نام خاندانی از موبدان زرتشتی، ساكت و بی‌صدا، سیمرغ، دانا و باخرد

فصل پاییز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید