معصومه

بی گناه، معصوم، لقب حضرت فاطمه (معصومه) خواهر امام رضا (ع)

جنسیت اسم معصومه

دختر

معصومه به انگلیسی

maesume

تعداد معصومه ها در ایران

3,760,026

تلفظ معصومه به فارسی

معصومه

ریشه اسم معصومه

عربی

تلفظ معصومه به انگلیسی

/maesume/

رنگ اسم معصومه

زرد

ابجد اسم معصومه

251

ابجد وسیط اسم معصومه

35

ابجد صغیر اسم معصومه

26

درباره نام معصومه

معصومه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم معصومه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم معصومه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,760,026 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم معصومه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم معصومه و معنی اسم معصومه

ریشه اسم معصومه

همانطور که گفتیم ریشه اسم معصومه عربی می باشد و تلفظ معصومه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " معصومه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maesume/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معصومه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معصومه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معصومه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم معصومه در لغت‌نامه دهخدا :
مؤنث معصوم، نامی از نام‌های زنان، لقب فاطمه دختر حضرت موسی بن جعفر (ع ) است و مزار او در قم زیارتگاه شیعیان است.

معنی اسم معصومه در فرهنگ فارسی :
مونث معصوم. (اسم) نامی است از نام‌های زنان.

معنی اسم معصومه در فرهنگ فارسی عمید :
معصوم (زن).

معنی اسم معصومه در ثبت احوال

معصومه: از معصوم به معني بي گناه و مصونيت يافته و نگاه‌داشته شده از گناه است همچنين معصوم به كسي گفته مي‌شود كه داراي ملكه عصمت باشد.
از پيامبر اكرم (ص) سوال شد؛ فما معني المعصوم؟ معني معصوم چيست؟ حضرت فرمودند: «المعتصم بحبل الله و حبل الله هوالقرآن، لايفترق ان الي يوم القيامه» معصوم كسي است كه به ريسمان الهي چنگ بزند وآن ريسمان الهي قرآن است كه تا روز قيامت از هم جدا نمي‌شوند، در عقايد ما شيعيان چهارده معصوم (ع) از ملكه عصمت برخوردارند يعني وجود آن‌ها در درياي معارف الهي مستغرق است بقول مولوي: ظاهرش گم گشت در دريا وليك ذات او معصوم و پابرجاست نيك معصومه نام دختر امام موسي كاظم (ع) است كه گنبد و بارگاه او در شهر مقدس قم خورشيد معرفت علوي در كشور ايران اسلامي است و مردم ولايت مدار ايران پروانه وار به دور شمع وجود مبارك او در گردش‌اند و به بركت آن بزرگوار بزرگترين مركز فقا هت و تربيت و تعليم علماي دين و شريعت در جهان شكل گرفته است.
هر كس نام دخترش را معصومه بگذارد و قلباً او را به حريم عصمت حضرت معصومه (س) بسپارد از طهارت و پاكي اخلاقي و صفاي قلب دختر خود در طول زندگي بهره‌ها خواهد برد هر كه را معصوم نامش مي‌نهند شير عصمت را به ك امش مي‌دهند شــرط آنكه غايتـــي اندر جهان نــبود او را جـز خــداي مهـــربان

حروف ابجد و طالع بینی نام معصومه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معصومه عدد " 251 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معصومه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم معصومه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معصومه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معصومه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

داوری، دين، نام خواهر حضرت یوسف (ع)

زن درستکار

سلاخ شتر، آسان، راحت،متمایل به سوی چپ

ترکیب دو اسم امیر و سام (فرمانروا و آتش)

بسیار فهمیده و دانا

شیشه شفاف

رايحه و بوی خوش، (به مجاز) دوست داشتنی

چیز تازه پدید آمده، بی مانند در گذشته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران