معصومه زهرا

ترکیب دو اسم معصومه و زهرا (بی‌گناه و درخشنده)

جنسیت اسم معصومه زهرا

دختر

معصومه زهرا به انگلیسی

maesumeh-zahra

تعداد معصومه زهرا ها در ایران

627

تلفظ معصومه زهرا به فارسی

معصومه زهرا

ریشه اسم معصومه زهرا

عربی

تلفظ معصومه زهرا به انگلیسی

/m.-zahrā/

رنگ اسم معصومه زهرا

نارنجی

ابجد اسم معصومه زهرا

464

ابجد وسیط اسم معصومه زهرا

56

ابجد صغیر اسم معصومه زهرا

41

درباره نام معصومه زهرا

معصومه زهرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم معصومه زهرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم معصومه زهرا که در انگلیسی به صورت maesumeh-zahra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 627 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم معصومه زهرا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم معصومه زهرا و معنی اسم معصومه زهرا

ریشه اسم معصومه زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم معصومه زهرا عربی می باشد و تلفظ معصومه زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " معصومه زهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معصومه زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معصومه زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معصومه زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم معصومه و زهرا:
معصومه: بی گناه، معصوم، لقب حضرت فاطمه(معصومه) خواهر امام رضا(ع).
زهرا: روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س).

معنی اسم معصومه زهرا در ثبت احوال

از نام های مرکب، معصومه و زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام معصومه زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معصومه زهرا عدد " 464 " و ابجد وسیط " 56 " ، ابجد صغیر " 41 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معصومه زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معصومه زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معصومه زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معصومه زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یک دانه مروارید، یک دانه لؤلؤ

نیک بخت، خجسته

نام نخستين پادشاه ایران از سلسله‌ی ماد

بنده پروردگار گشاینده دشواری ها

رايحه و بوی خوش، (به مجاز) دوست داشتنی

ترکیب دو اسم امیر و مرتضی (فرمانروا و برگزیده)

پادشاه چون شير

آن که در میان گلها چون خورشید می درخشد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید