معاد

بازگشتن، عالم آخرت

جنسیت اسم معاد

پسر

معاد به انگلیسی

maead

تعداد معاد ها در ایران

981

تلفظ معاد به فارسی

مَعاد

ریشه اسم معاد

عربی

تلفظ معاد به انگلیسی

/maeād/

رنگ اسم معاد

بنفش

ابجد اسم معاد

115

ابجد وسیط اسم معاد

19

ابجد صغیر اسم معاد

16

درباره نام معاد

معاد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم معاد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم معاد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 981 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم معاد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم معاد و معنی اسم معاد

ریشه اسم معاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم معاد عربی می باشد و تلفظ معاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَعاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maeād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم معاد در فرهنگ فارسی عمید:
۱. زنده شدن دوباره در عالم آخرت.
۲. (اسم) عالم آخرت.
۳. (اسم) [قدیمی] جای بازگشت.

معنی اسم معاد در فرهنگ فارسی معین:
۱. جای بازگشت ۲. رستاخیز، آخر جهان .

معنی اسم معاد در ثبت احوال

1- (در ادیان) زنده شدن دوباره ی انسان بعد از مرگ تا در روز قیامت به اعمال او رسیدگی شود؛ 2- (در ادیان) اعتقاد به زندگی دوباره، یکی از سه اصل اعتقادی مسلمان؛ 3- (در ادیان) جهان آخرت؛ 4- (در ادبیات) در بدیع آن است که پایان مصراع دوم به آغاز مصراع سوم باز می گردد؛ 5- (در قدیم) محل بازگشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام معاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معاد عدد " 115 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پايدار، پيوسته، هميشگی

نرم و لطيف

خاموش، بي صدا، ساكت

پیروزه، نوعی كانی قيمتی حاوی مس و فسفر، دارای رنگ آبی يا سبز

ترکیب دو اسم رضا و علی (خشنود و بلندقدر)

ترکیب دو اسم محمد و بشیر( ستوده و مژده دهنده)

بنده پروردگار مبرا از نقص و فنا

به خاطر آورده شدن، مشهور، نامی، معروف، نامدار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید