مظفر

کامروا، پیروز، غالب، موفق، با پیروزی و موفقیت

جنسیت اسم مظفر

پسر

مظفر به انگلیسی

mozaffar

تعداد مظفر ها در ایران

81,741

تلفظ مظفر به فارسی

مُظَفَر

ریشه اسم مظفر

عربی

تلفظ مظفر به انگلیسی

/mozaffar/

رنگ اسم مظفر

نیلی

ابجد اسم مظفر

1220

ابجد وسیط اسم مظفر

20

ابجد صغیر اسم مظفر

14

درباره نام مظفر

مظفر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مظفر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مظفر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 81,741 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مظفر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مظفر و معنی اسم مظفر

ریشه اسم مظفر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مظفر عربی می باشد و تلفظ مظفر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُظَفَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mozaffar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مظفر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مظفر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مظفر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مظفر در فرهنگ فارسی عمید:
ظفریافته، پیروز، فیروز، کامروا.

معنی اسم مظفر در لغت نامه دهخدا:
مرد به مراد خود رسیده هر چه باشد و پیروزی و نصرت یافته و جوانمرد به مراد خود رسیده هرچه باشد و فتح و ظفریافته و پیروز و منصور و پیروزی یافته. نصرت یافته. آن که بر کاری دست زند برخوردار گردد. به مراد رسیده. آرزویافته. کامروا. پیروز. منصور :

کدامین خواجه آن خواجه که امروز
بدو نازد همی شاه مظفر.


معنی اسم مظفر در فرهنگ فارسی:
ظفریافته، پیروز، فیروز، کامروا
ظفر یافته پیروز گردیده و ثنا بر پادشاه وقت ملک عالم عا موید مظفر ...
محمد بن عبدالله بن محمد بن مسلمه تجیی از علمائ اندلس بود و به مظفر و ابن افطس شهرت داشت.

معنی اسم مظفر در ثبت احوال

۱- پيروز، غالب، موفق؛ ۲- (در حالت قيدي) با پيروزي و موفقيت.

حروف ابجد و طالع بینی نام مظفر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مظفر عدد " 1220 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مظفر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مظفر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مظفر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مظفر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اعتبار،مقام، جایگاه، مرتبه

نو، جوان، شاخه تازه درخت

خشنودی، بهشت، نگهبان بهشت

محرم اسرار، همدم، ويژگی هر يك از دو يا چند نفری كه راز خود را به يكديگر می‌گويند

خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

داده ی خوب، داده ی نیک

ابر، میغ، توده بخار آب

دوستی، دوستداری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید