مسلم

پیرو دین اسلام، مسلمان

جنسیت اسم مسلم

پسر

مسلم به انگلیسی

moslem

تعداد مسلم ها در ایران

323,676

تلفظ مسلم به فارسی

مسلِم

ریشه اسم مسلم

عربی

تلفظ مسلم به انگلیسی

/moslem/

رنگ اسم مسلم

زرد

ابجد اسم مسلم

170

ابجد وسیط اسم مسلم

14

ابجد صغیر اسم مسلم

17

درباره نام مسلم

مسلم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مسلم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مسلم که در انگلیسی به صورت moslem نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 323,676 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مسلم

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مسلم و معنی اسم مسلم

ریشه اسم مسلم

همانطور که گفتیم ریشه اسم مسلم عربی می باشد و تلفظ مسلم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مسلِم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moslem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مسلم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مسلم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مسلم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مسلم در فرهنگ فارسی عمید :
مسلمان، قبول شده، پذیرفته. آسان، [قدیمی] حقیقی. [قدیمی] سزاوار، شایسته. [قدیمی] ممکن. [قدیمی] سالم.

معنی اسم مسلم در ثبت احوال

1- پيرو دين اسلام، مسلمان؛ 2- (اَعلام) 1) مسلم ابن عقيل ابن ابي‌طالب: [قرن اول هجری] پسرعموي امام حسين(ع) و فرستاده‌ي او به کوفه، که از مردم آنجا برای امام حسین(ع) بیعت گرفت.
ابن زیاد والی او را دستگیر کرد و به شهادت رساند؛ 2) مسلم ابن حجاج نیشابوری: [204-261 قمری] محدث ایرانی، که برای تألیف کتاب معروفش صحیحِ مسلم، سفرهای زیاد و 15 سال وقت صرف کرد.
از تألیفهای دیگرش: اَلمسنَدالکَبیر و اَلجامع است.

حروف ابجد و طالع بینی نام مسلم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مسلم عدد " 170 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مسلم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مسلم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مسلم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مسلم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده خداوند بزرگوار و والا

زیبا چون ماه و پری

لقب تمامی پادشاهان اسروشنه

ترکیب دو اسم نازنین و مریم (بسیار دوست داشتنی و زن پارسا)

آن که دارنده و صاحب اختیار چیزی یا کسی باشد

منسوب به نار، آتش، (به مجاز) زیبارو و سرخ رنگ مثل دانه انار

شاد کردن

پارسا، پاک، فروتن، الهه نعمت، آرامش یافته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید