مروارید

جواهری گران‌بها که در صدف تولید می‌شود، نوعی گل

جنسیت اسم مروارید

دختر

مروارید به انگلیسی

morvarid

تعداد مروارید ها در ایران

64,720

تلفظ مروارید به فارسی

مرواريد

ریشه اسم مروارید

فارسی

تلفظ مروارید به انگلیسی

/morvārid/

رنگ اسم مروارید

بنفش

ابجد اسم مروارید

461

ابجد وسیط اسم مروارید

41

ابجد صغیر اسم مروارید

20

درباره نام مروارید

مروارید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مروارید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مروارید، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 64,720 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مروارید

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مروارید و معنی اسم مروارید

ریشه اسم مروارید

همانطور که گفتیم ریشه اسم مروارید فارسی می باشد و تلفظ مروارید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مرواريد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /morvārid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مروارید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مروارید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مروارید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مروارید در فرهنگ فارسی عمید :
جسمی سخت، درخشان، گرد، و سفید یا خاکستری که در بعضی صدف‌های دریای ی پیدا می‌شود.
⟨ مروارید غلتان: مروارید که کاملاً گرد باشد.

معنی اسم مروارید در لغت نامه دخدا :
مروارید یک نوع ماده ٔ صلب و سخت و سپید و تابان که در درون بعضی صدفها متشکل می گردد و یکی از گوهرها می باشد.مروارید افخر سایر جواهر است و بعضی برآنند که از جنس استخوان است و او بحسب آب و رنگ منقسم می شود به شاهوار و شکر و تبنی و آسمان گون و رصاصی و سرخ آب و سیاه آب و شمعی و رخامی و جصی و خشکاب . جسم جامد و کروی شکل و براق و نسبهً سختی که از انجماد تر شحات مخاط بدن انواعی از نرم تنان دوکفه ای به نام صدف مروارید حول اجسام خارجی بوجود می آید.

معنی اسم مروارید در فرهنگ فارسی معین :
گوهری است سفید و درخشان که درون صدف مروارید به وجود می آید و در جواهرسازی مصرف می شود. به رنگ سیاه و زرد نیز یافت می شود و نوع سفید آن مرغوب تر است .

معنی اسم مروارید در ثبت احوال

1- (در مواد) توده‌ي سخت، گِرد، كوچك و درخشان به رنگ سفيد نقره‌اي يا خاكستري مايل به آبي كه در بعضي از صدفهاي دريايي يافت مي‌شود و از سنگهاي قيمتي است، درّ، لؤلؤ؛ 2- (در گياهي) نوعي گل (گلِ مرواريد).

حروف ابجد و طالع بینی نام مروارید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مروارید عدد " 461 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مروارید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مروارید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مروارید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مروارید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باد بسیار ملایم ؛ (در قدیم) بوی خوش.

ترکیب دو اسم محمد و مهراد (ستوده و جوانمرد)

دارنده تن نیرومند، لقب رستم پهلوان شاهنامه

بسیار مهربان، بسیار دوستدار، از نام های پروردگار

زیبایی، مايه‌ی زيبايی و زينت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

جمع ملک، پادشاهان

نور هدایت و رستگاری

پابرجا، استوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید