مرتیا

جوانمرد

جنسیت اسم مرتیا

پسر

مرتیا به انگلیسی

martiya

تعداد مرتیا ها در ایران

594

تلفظ مرتیا به فارسی

مَرتيا

ریشه اسم مرتیا

فارسی

تلفظ مرتیا به انگلیسی

/martiyā/

رنگ اسم مرتیا

قرمز

ابجد اسم مرتیا

651

ابجد وسیط اسم مرتیا

27

ابجد صغیر اسم مرتیا

12

درباره نام مرتیا

مرتیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مرتیا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مرتیا که در انگلیسی به صورت martiya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 594 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مرتیا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مرتیا و معنی اسم مرتیا

ریشه اسم مرتیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مرتیا فارسی می باشد و تلفظ مرتیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَرتيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /martiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مرتیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مرتیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مرتیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

جوانمرد، مردانه، جنگجو

معنی اسم مرتیا در ثبت احوال

جوانمرد، مردانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام مرتیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مرتیا عدد " 651 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مرتیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مرتیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مرتیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مرتیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تخت پادشاهی، (به مجاز) فر و شکوه

نقش رنگین، تصوير، معشوق و زن زیبا روی، زيور، زينت

سفید، روشن، دختری با روی سپید

هلهلۀ تحسین و شادی

زیرک، باهوش

ترکیب دو اسم امیر و پویا (فرمانروا و پوینده)

كنايه از زيبارو

ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید