محمد پوریا

ترکیب دو اسم محمد و پوریا (ستوده و بسیار دارنده)

جنسیت اسم محمد پوریا

پسر

محمد پوریا به انگلیسی

mohammad-purya

تعداد محمد پوریا ها در ایران

2,222

تلفظ محمد پوریا به فارسی

محمّدپوریا

ریشه اسم محمد پوریا

فارسی , عربی

تلفظ محمد پوریا به انگلیسی

/m.-puryā/

رنگ اسم محمد پوریا

نیلی

ابجد اسم محمد پوریا

311

ابجد وسیط اسم محمد پوریا

49

ابجد صغیر اسم محمد پوریا

34

درباره نام محمد پوریا

محمد پوریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد پوریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد پوریا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,222 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد پوریا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد پوریا و معنی اسم محمد پوریا

ریشه اسم محمد پوریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد پوریا فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد پوریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدپوریا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-puryā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد پوریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد پوریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد پوریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و پوریا:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
پوریا: بسیار دارنده، نام پهلوان دلیر ایرانی ملقب به پوریای ولی

معنی اسم محمد پوریا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و پوريا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد پوریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد پوریا عدد " 311 " و ابجد وسیط " 49 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد پوریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد پوریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد پوریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد پوریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاك و مقدس، عاقل و زیرک، از شخصیت‌های شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی، هفتمين پادشاه ماد

گلستان، گلشن، نام نوایی در موسیقی قدیم

ترکیب دو اسم محمد و مجید (ستوده و بزرگوار)

حمد و ستایش خداوند

پدر، جد، سرپرست، ریش سفید

موفقیت، کامیابی

آریایی و آتش پاک

پادشاه چون شير

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید