محمد مجید

ترکیب دو اسم محمد و مجید (ستوده و بزرگوار)

جنسیت اسم محمد مجید

پسر

محمد مجید به انگلیسی

mohammad-majid

تعداد محمد مجید ها در ایران

1,180

تلفظ محمد مجید به فارسی

محمّدمجيد

ریشه اسم محمد مجید

عربی

تلفظ محمد مجید به انگلیسی

/m.-majid/

رنگ اسم محمد مجید

زرد

ابجد اسم محمد مجید

149

ابجد وسیط اسم محمد مجید

41

ابجد صغیر اسم محمد مجید

32

درباره نام محمد مجید

محمد مجید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد مجید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد مجید، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,180 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد مجید

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم محمد مجید و معنی اسم محمد مجید

ریشه اسم محمد مجید

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مجید عربی می باشد و تلفظ محمد مجید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمجيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-majid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مجید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مجید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مجید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و مجید:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
مجید: بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام های خداوند

معنی اسم محمد مجید در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و مجيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مجید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مجید عدد " 149 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مجید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مجید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مجید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مجید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برتری دانش، اخلاق، و هنر، لطف، توجه، رحمت

خير و بركت، مهربانی، زيبایی، نام همسر پیامبر اسلام (ص)

از نام‌های زنان در شاهنامه، گل درخت انار

ترکیب دو اسم علی و حسن (بلندمرتبه و نیکو)

عظمت، بزرگی، (به مجاز) خداوند

ترکیب دو اسم محمد و اسحاق (ستوده و خندان)

زنده كننده و حيات بخش دين

ترکیب دو اسم علی و ماهان (شریف و زیبا چون ماه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید