محمد مجتبی

ترکیب دو اسم محمد و مجتبی (ستوده و برگزیده)

جنسیت اسم محمد مجتبی

پسر

محمد مجتبی به انگلیسی

mohammad-mojtaba

تعداد محمد مجتبی ها در ایران

4,461

تلفظ محمد مجتبی به فارسی

محمّدمجتبی

ریشه اسم محمد مجتبی

عربی

تلفظ محمد مجتبی به انگلیسی

/m.-mojtabā/

رنگ اسم محمد مجتبی

زرد

ابجد اسم محمد مجتبی

547

ابجد وسیط اسم محمد مجتبی

43

ابجد صغیر اسم محمد مجتبی

34

درباره نام محمد مجتبی

محمد مجتبی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد مجتبی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد مجتبی که در انگلیسی به صورت mohammad-mojtaba نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,461 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد مجتبی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم محمد مجتبی و معنی اسم محمد مجتبی

ریشه اسم محمد مجتبی

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد مجتبی عربی می باشد و تلفظ محمد مجتبی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدمجتبی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-mojtabā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد مجتبی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد مجتبی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد مجتبی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمد و مجتبی:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
مجتبی: برگزیده، پسندیده، لقب امام دوم شیعیان

معنی اسم محمد مجتبی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و مجتبي.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد مجتبی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد مجتبی عدد " 547 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد مجتبی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد مجتبی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد مجتبی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد مجتبی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا و درخشان ماننده ماه

مانند خورشید، (به مجاز) زيبا رو

شاه پور، پسر شاه، شاهزاده، از شخصیت‌های شاهنامه

آذین، آرایش‌هایی که در نوروز یا هنگام ورود پادشاهان و جشن‌های بزرگ در کوی و برزن و راه‌ها انجام می‌دهند

بندِ دين، موجب شرافت دين

گیاهی کوهستانی

مادر، خطاب محبت آمیز به فرزند دختر

مقدس، دارای تقدس و پاكی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران