محمد فاضل

ترکیب دو اسم محمد و فاضل (ستوده و نیکو)

جنسیت اسم محمد فاضل

پسر

محمد فاضل به انگلیسی

mohammad-fazel

تعداد محمد فاضل ها در ایران

13,800

تلفظ محمد فاضل به فارسی

محمّدفاضل

ریشه اسم محمد فاضل

عربی

تلفظ محمد فاضل به انگلیسی

/m.-fāzel/

رنگ اسم محمد فاضل

سبز

ابجد اسم محمد فاضل

1003

ابجد وسیط اسم محمد فاضل

43

ابجد صغیر اسم محمد فاضل

40

درباره نام محمد فاضل

محمد فاضل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد فاضل پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد فاضل که در انگلیسی به صورت mohammad-fazel نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 13,800 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد فاضل

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد فاضل و معنی اسم محمد فاضل

ریشه اسم محمد فاضل

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد فاضل عربی می باشد و تلفظ محمد فاضل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدفاضل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-fāzel/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد فاضل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد فاضل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد فاضل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و فاضل :
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
فاضل: دارای فضیلت و برتری در علم، نیکو، پسندیده

معنی اسم محمد فاضل در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و فاضل.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد فاضل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد فاضل عدد " 1003 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 40 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد فاضل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد فاضل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد فاضل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد فاضل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دانا، شناسنده خدا از طریق عرفان

ساخته شده از نقره، نقره‌اي رنگ، سفيد و درخشان، (به مجاز) زيبا

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهمیت، ارزشمند، عالی

مانند بهار، (مجاز) زیبا و باطراوت

جاویدان، بی‌مرگ

شاداب و با طراوت

زیباروی عزیز و گرامی چون چشم

ترکیب دو اسم محمد و اقبال ( ستوده و خوشبختی )

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید