محمد ضیا

ترکیب دو اسم محمد و ضیا (ستوده و فروغ)

جنسیت اسم محمد ضیا

پسر

محمد ضیا به انگلیسی

mohammad-ziya

تعداد محمد ضیا ها در ایران

792

تلفظ محمد ضیا به فارسی

محمّدضيا

ریشه اسم محمد ضیا

عربی

تلفظ محمد ضیا به انگلیسی

/m.-ziyā/

رنگ اسم محمد ضیا

بنفش

ابجد اسم محمد ضیا

903

ابجد وسیط اسم محمد ضیا

39

ابجد صغیر اسم محمد ضیا

30

درباره نام محمد ضیا

محمد ضیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد ضیا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد ضیا که در انگلیسی به صورت mohammad-ziya نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 792 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد ضیا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم محمد ضیا و معنی اسم محمد ضیا

ریشه اسم محمد ضیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد ضیا عربی می باشد و تلفظ محمد ضیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدضيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-ziyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد ضیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد ضیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد ضیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و ضیا:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
ضیا: روشنایی، فروغ

معنی اسم محمد ضیا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و ضيا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد ضیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد ضیا عدد " 903 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد ضیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد ضیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد ضیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد ضیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگاه کردن، تماشا

بزرگ، بزرگوار، باشکوه

آراسته، نیکو، خوش‌دل، شاد، سرسبز و خرم، مبارک، شادی، خوشحالی

مریم

نام پیامبری از بنی اسرائیل

ترکیب دو اسم محمد و اسماعیل (ستوده و شنونده امر خدا)

منسوب به صدر، سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید