محمد شایان

ترکیب دو اسم محمد و شایان (ستوده و سزاوار)

جنسیت اسم محمد شایان

پسر

محمد شایان به انگلیسی

mohammad-shayan

تعداد محمد شایان ها در ایران

8,484

تلفظ محمد شایان به فارسی

محمّدشايان

ریشه اسم محمد شایان

فارسی , عربی

تلفظ محمد شایان به انگلیسی

/m.-šāyān/

رنگ اسم محمد شایان

نارنجی

ابجد اسم محمد شایان

454

ابجد وسیط اسم محمد شایان

34

ابجد صغیر اسم محمد شایان

31

درباره نام محمد شایان

محمد شایان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد شایان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد شایان که در انگلیسی به صورت mohammad-shayan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 8,484 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد شایان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم محمد شایان و معنی اسم محمد شایان

ریشه اسم محمد شایان

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد شایان فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد شایان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدشايان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-šāyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد شایان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد شایان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد شایان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و شایان:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید.
شایان: سزاوار، درخور، شایسته.

معنی اسم محمد شایان در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و شايان.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد شایان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد شایان عدد " 454 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد شایان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد شایان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد شایان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد شایان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث رشید، از نام‌ها و صفات خداوند، شجاع، دلیر، خوش قد و قامت

بچه آهو، آهوی بره

منسوب به ناز، نازدار، آن که بسیار ناز کند، پرناز

ترکیب دو اسم آریا و مهر (آزاده و محبت)

نام همسر حضرت یعقوب (ع)، خجسته و زیبارو

از شخصیت‌های شاهنامه، نام پدر سام جد رستم پهلوان شاهنامه

بهشت، نام چند جا و مکان

ترکیب دو اسم محمد و فرحان (ستوده و شاد)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید