محمد سمیع

ترکیب دو اسم محمد و سمیع (ستوده و شنوا)

جنسیت اسم محمد سمیع

پسر

محمد سمیع به انگلیسی

mohammad- samie

تعداد محمد سمیع ها در ایران

1,600

تلفظ محمد سمیع به فارسی

محمّدسَميع

ریشه اسم محمد سمیع

عربی

تلفظ محمد سمیع به انگلیسی

/m.- samie/

رنگ اسم محمد سمیع

نیلی

ابجد اسم محمد سمیع

272

ابجد وسیط اسم محمد سمیع

44

ابجد صغیر اسم محمد سمیع

38

درباره نام محمد سمیع

محمد سمیع یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد سمیع پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد سمیع که در انگلیسی به صورت mohammad- samie نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,600 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد سمیع

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد سمیع و معنی اسم محمد سمیع

ریشه اسم محمد سمیع

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد سمیع عربی می باشد و تلفظ محمد سمیع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدسَميع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.- samie/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد سمیع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد سمیع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد سمیع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و سمیع:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
سمیع: سامع؛ شنونده؛ شنوا.

معنی اسم محمد سمیع در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و سميع.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد سمیع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد سمیع عدد " 272 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 38 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد سمیع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد سمیع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد سمیع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد سمیع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده‌ي خداي نیکی کننده و نعمت دهنده

اهورامزدا، نام دیگر سیاره مشتری، نام روز اول از هرماه خورشیدی

نيك منش، نيكو رفتار

از جنس زر، به رنگ زر، طلایی، زیبا و آراسته

بزرگ زاده، شاهزاده، زاده ماه، زیبا

نام یکی از پیامبران الهی، نام سوره‌ هفتاد و یکم قرآن کریم

ترکیب دو اسم عباس و علی (بسیار شجاع و بلندقدر)

بخشاینده، بسیار مهربان، آرزو کننده، نوحه و زاری کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید