محمد حافظ

ترکیب دو اسم محمد و حافظ (ستوده و نگهبان)

جنسیت اسم محمد حافظ

پسر

محمد حافظ به انگلیسی

mohammad-hafez

تعداد محمد حافظ ها در ایران

6,891

تلفظ محمد حافظ به فارسی

محمّدحافظ

ریشه اسم محمد حافظ

عربی

تلفظ محمد حافظ به انگلیسی

/m.-hāfez/

رنگ اسم محمد حافظ

طلایی

ابجد اسم محمد حافظ

1081

ابجد وسیط اسم محمد حافظ

37

ابجد صغیر اسم محمد حافظ

37

درباره نام محمد حافظ

محمد حافظ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد حافظ پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد حافظ که در انگلیسی به صورت mohammad-hafez نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,891 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد حافظ

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم محمد حافظ و معنی اسم محمد حافظ

ریشه اسم محمد حافظ

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد حافظ عربی می باشد و تلفظ محمد حافظ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدحافظ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-hāfez/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد حافظ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد حافظ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد حافظ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و حافظ :
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید.
حافظ: آن که مراقبت یا حفاظت از کسی جایی یا چیزی را بر عهده دارد، نگهبان.

معنی اسم محمد حافظ در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و حافظ.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد حافظ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد حافظ عدد " 1081 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد حافظ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد حافظ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد حافظ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد حافظ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مهربان

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

باد خنک، نسیم

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

ترکیبی از دو اسم احمد و علی (ستوده‌تر و بلندقدر)

نام شيخي عارف در ادبيات ايران معروف به شيخ صنعان

خانه، خانمان، قبیله، وطن، زادگاه

سخن، گفتار، شرح و توضیح، زبان آوری، فصاحت و بلاغت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید