محمد تقی

ترکیب دو اسم محمد و تقی (ستوده و پرهیزگار)

جنسیت اسم محمد تقی

پسر

محمد تقی به انگلیسی

mohammad-taghi

تعداد محمد تقی ها در ایران

273,624

تلفظ محمد تقی به فارسی

محمّدتقي

ریشه اسم محمد تقی

عربی

تلفظ محمد تقی به انگلیسی

/m.-taqi/

رنگ اسم محمد تقی

سبز

ابجد اسم محمد تقی

602

ابجد وسیط اسم محمد تقی

38

ابجد صغیر اسم محمد تقی

26

درباره نام محمد تقی

محمد تقی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد تقی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد تقی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 273,624 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد تقی

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد تقی و معنی اسم محمد تقی

ریشه اسم محمد تقی

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد تقی عربی می باشد و تلفظ محمد تقی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدتقي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-taqi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد تقی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد تقی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد تقی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و تقی:
محمد : ستوده، بسیار تحسین شده، ستایش شده، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید. مدنی، دارای ۳۸ آیه.
تقی : پرهیزگار، باتقوا، لقب نهمین امام شیعیان.

معنی اسم محمدتقی در دانشنامه عمومی :
محمد بن علی بن موسی معروف به جواد (بخشنده) و تقی (پرهیزگار) نهمین امام شیعیان دوازده امامی بعد از پدرش علی بن موسی الرضا و پیش از پسرش هادی می‌باشد. از او گاهی با عنوان ابوجعفر هم یاد می‌کنند. ایرانی‌ها او را به اسم امام محمد تقی یا امام جواد می‌خوانند.

معنی اسم محمد تقی در ثبت احوال

۱- از نام‌هاي مركب، ا محمّد و تقي؛ ۲-(اَعلام) ۱) محمّد تقی اصفهانی (= آقا نجفی): [۱۲۶۲-۱۳۲۲ قمری] مجتهد با نفوذ اصفهان، دارای کتابهای متعدد در موضوعهای دینی؛ ۲) محمّدتقی مجلسی [قرن ۱۱ هجری] پدر محمّدباقر مجلسی، روحانی شیعه‌ي ایرانی، مؤلف کتابهایی در اخبار و حدیث شیعه، از جمله: شرح تهذیب‌الحدیث طوسی و ترجمه مَن‌لایَحضَره الفقیه.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد تقی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد تقی عدد " 602 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد تقی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم محمد تقی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد تقی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد تقی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دوستدار

نام سوره ای در قرآن کریم

گوشه و کنار ماه، زیبارو

در زند و پازند نور و روشنایی، و در پهلوی خورشید است

ترکیب دو اسم محمد و رسول (ستوده و فرستاده)

شکر و سپاس

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

ترکیب دو اسم محمد و رهام (ستوده و پهلوان ایرانی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید