محمدکسری

ترکیب دو اسم محمد و کسری (ستوده و خسرو)

جنسیت اسم محمدکسری

پسر

محمدکسری به انگلیسی

mohammad-kasra

تعداد محمدکسری ها در ایران

4,272

تلفظ محمدکسری به فارسی

محمدکسری

ریشه اسم محمدکسری

فارسی , عربی

تلفظ محمدکسری به انگلیسی

/m.-kasra/

رنگ اسم محمدکسری

نیلی

ابجد اسم محمدکسری

382

ابجد وسیط اسم محمدکسری

46

ابجد صغیر اسم محمدکسری

31

درباره نام محمدکسری

محمدکسری یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمدکسری را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمدکسری، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,272 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمدکسری

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمدکسری و معنی اسم محمدکسری

ریشه اسم محمدکسری

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمدکسری فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمدکسری در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمدکسری " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-kasra/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمدکسری بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمدکسری در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمدکسری در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و کسری:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
کسری: خسرو، عنوان هر يك از پادشاهان ساسانی

معنی اسم محمدکسری در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم محمدکسری معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام محمدکسری

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمدکسری عدد " 382 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمدکسری گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمدکسری چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمدکسری

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمدکسری

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماهرو، زیبارو، ماهرخ

برق شمشیر، فروغ و جلا

ترکیب دو اسم محمد و امین (ستوده و امانت‌دار)

دانشمند، فیلسوف، پزشک

مونث اسمر زن گندم گون

آواز، شهرت، عقیده

ترکیب دو اسم نازنین و مریم (بسیار دوست داشتنی و زن پارسا)

پر از سلامتی، از پیامبران بنی اسرائیل و فرزند حضرت داوود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید