محبت

دوستی، دوستداری

جنسیت اسم محبت

پسر

محبت به انگلیسی

mohabbat

تعداد محبت ها در ایران

3,604

تلفظ محبت به فارسی

مُحِبَت

ریشه اسم محبت

عربی

تلفظ محبت به انگلیسی

/moha(e)bbat, mahabbat/

رنگ اسم محبت

آبی

ابجد اسم محبت

450

ابجد وسیط اسم محبت

18

ابجد صغیر اسم محبت

18

درباره نام محبت

محبت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محبت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محبت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,604 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محبت

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم محبت و معنی اسم محبت

ریشه اسم محبت

همانطور که گفتیم ریشه اسم محبت عربی می باشد و تلفظ محبت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُحِبَت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moha(e)bbat, mahabbat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محبت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محبت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محبت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم محبت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دوستی.
۲. میل طبع به‌سوی چیز لذت‌بخش.

معنی اسم محبت در فرهنگ فارسی معین:
مهربانی ، لطف .

معنی اسم محبت در فرهنگ فارسی:
۱ - ( مصدر ) دوست داشتن . ۲ - ( اسم ) دوستی دوستداری

معنی اسم محبت در ثبت احوال

۱- دوست داشتنِ كسي يا چيزي، مهربان بودن نسبت به كسي يا چيزي، مِهر، دوستي؛ ۲- (در تصوف) شور و شوق بسيار داشتنِ سالك براي رسيدن به خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام محبت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محبت عدد " 450 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محبت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محبت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محبت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محبت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

همنشین و هم صحبت بزرگان

روز و روشنایی

کامل

چراغ

آن كه تقاضای عفو و بخشش گناه كسی را از ديگري مي‌كند، شفاعت كننده، شفاعت‌گر

درخشنده و نورانی

محافظ و نگهدارنده مادر

کودک نورُسته، درخت یا درختچه نورس که تازه نشانده شده است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید