مجاهد

کوشش کننده، جهاد کننده در راه خدا

جنسیت اسم مجاهد

پسر

مجاهد به انگلیسی

mojahed

تعداد مجاهد ها در ایران

7,311

تلفظ مجاهد به فارسی

مُجاهِد

ریشه اسم مجاهد

عربی

تلفظ مجاهد به انگلیسی

/mojāhed/

رنگ اسم مجاهد

طلایی

ابجد اسم مجاهد

53

ابجد وسیط اسم مجاهد

17

ابجد صغیر اسم مجاهد

17

درباره نام مجاهد

مجاهد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مجاهد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مجاهد، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 7,311 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مجاهد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مجاهد و معنی اسم مجاهد

ریشه اسم مجاهد

همانطور که گفتیم ریشه اسم مجاهد عربی می باشد و تلفظ مجاهد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُجاهِد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mojāhed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مجاهد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مجاهد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مجاهد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مجاهد در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که با دشمن جنگ کند، [قدیمی] کوشش کننده.

معنی اسم مجاهد در لغت‌نامه دهخدا:
کارزار کننده با دشمنان در راه خدا، به کافرا ن کارزار کننده، غازی، آن که جهاد کند، مقابل قاعد، مأخوذ از تازی کوشش کننده و جد و جهد کننده، محنت کشنده، کارگر، در دوران مشروطیت ایران این نام به کسانی اطلاق می‌گردید که در راه آزادی و وطن اسلحه بدست می‌گرفتند و به ضد دشمنان آزادی ایران می‌جنگیدند.

معنی اسم مجاهد در فرهنگ معین:
جهاد کننده در راه خدا.

معنی اسم مجاهد در فرهنگ فارسی:
کوشش کننده، کارزار کننده با کافران در راه خدا، آنکه در راه وطن و آزادی بجنگد (مخصوصا بکسی که در راه مشروطیت می‌جنگید اطلاق می‌شد ).

معنی اسم مجاهد در ثبت احوال

۱- ويژگي آن كه به خاطر وصول به هدف‌هاي غير شخصي مانند اشاعه‌ي دين و آزادي به جنگ و مبارزه مي‌پردازد؛ ۲- (در قديم) كوشش و جد و جهد كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام مجاهد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مجاهد عدد " 53 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مجاهد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مجاهد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مجاهد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مجاهد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ماه و تابان (زیبا و روشن)

خجسته، شکوهمند، مبارک

سر افراز، سربلند، با عزت، بلند مرتبه

دستگيری كننده، ياری كننده

ترکیب دو اسم محمد و شاهین (ستوده و نوعی پرنده شکاری)

نام دریاچه ٔ بزرگ مشهور به دریای آرال

روشن تر، درخشان تر، تابناک تر

سوغات، تحفه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید