ماه سیما

آن که سیما و چهره او چون ماه زیباست

جنسیت اسم ماه سیما

دختر

ماه سیما به انگلیسی

mah-sima

تعداد ماه سیما ها در ایران

786

تلفظ ماه سیما به فارسی

ماه‌سيما

ریشه اسم ماه سیما

فارسی , عربی

تلفظ ماه سیما به انگلیسی

/m.-simā/

رنگ اسم ماه سیما

سبز

ابجد اسم ماه سیما

157

ابجد وسیط اسم ماه سیما

25

ابجد صغیر اسم ماه سیما

22

درباره نام ماه سیما

ماه سیما یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماه سیما را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماه سیما، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 786 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماه سیما

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ماه سیما و معنی اسم ماه سیما

ریشه اسم ماه سیما

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه سیما فارسی , عربی می باشد و تلفظ ماه سیما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌سيما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-simā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه سیما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه سیما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه سیما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماه سیما در لغت نامه دهخدا:
ماه طلعت، آن که سیمای وی مانند ماه باشد، از اسمای محبوب است، مه سیما، ماهرخ، ماهرو، ماهروی، ماه چهره

معنی اسم ماه سیما در ثبت احوال

(= ماه چهر)

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه سیما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه سیما عدد " 157 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه سیما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه سیما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه سیما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه سیما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شادمان، خوشبخت

مبارک، سعادتمند، خوشبخت، گل همیشه بهار

برگزیده، صاف و زلال شده، از القاب حضرت رسول اكرم (ص)

ترکیب دو اسم محمد و ناصر (ستوده و یاری دهنده)

ترکیب دو اسم امیر و معز (فرمانروا و عزت دهنده)

نور و درخشندگی - دختر زیبا

مجسمه، تصوير، به مجاز زيباروي

تخت و اورنگ پادشاهان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید