ماهر

استاد، زبردست، حاذق، کار آزموده، چیره‌دست، متخصص، کاردان

جنسیت اسم ماهر

پسر

ماهر به انگلیسی

maher

تعداد ماهر ها در ایران

4,266

تلفظ ماهر به فارسی

ماهِر

ریشه اسم ماهر

عربی

تلفظ ماهر به انگلیسی

/māher/

رنگ اسم ماهر

سبز

ابجد اسم ماهر

246

ابجد وسیط اسم ماهر

18

ابجد صغیر اسم ماهر

12

درباره نام ماهر

ماهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماهر که در انگلیسی به صورت maher نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,266 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماهر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ماهر و معنی اسم ماهر

ریشه اسم ماهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماهر عربی می باشد و تلفظ ماهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماهِر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māher/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماهر در فرهنگ فارسی عمید:
استاد، زبردست، حاذق، کار آزموده.

معنی اسم ماهر در فرهنگ معین:
استاد و چیره دست در کار.

معنی اسم ماهر در لغت‌نامه دهخدا:
استادکار در کار خویشتن ، مرد حاذق و دانای در کار، کارکشته، زبردست، ورزیده در کار، زیرک و دانا و هوشیار و کارآزموده و با فراست، حاذق در هر کار و بیشتر شناگر زبردست را بدان وصف کنند.

معنی اسم ماهر در فرهنگ فارسی:
(صفت) استاد در هر فن، زبردست، زیرک و حاذق، کار آزموده.

معنی اسم ماهر در ثبت احوال

(عربي) آن كه در انجام كار و فن هنري استاد باشد و آن را بخوبي انجام دهد، حاذق، چيره دست.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماهر عدد " 246 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سنگ های قیمتی، (به مجاز) اصل و نسب

ترکیب دو اسم محمد و رشید (ستوده و شجاع)

ابوذر، نام صحابه پیامبر

زحل، پادشاه گیتی، محافظ و نگهبان شاه

آرام، آهسته، بردبار

نام یکی از پیامبران الهی، نام سوره‌ هفتاد و یکم قرآن کریم

دلیل، حجت، روشنی

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید